Metody

W Merit School jesteśmy otwarci na nowe pomysły, jednocześnie czerpiąc ze sprawdzonych metod. Uczymy nowoczesną metodą komunikatywną, dla której oparciem są klasyczne techniki nauczania. Wykorzystujemy również najnowsze narzędzia multimedialne.

Nasza metoda ułatwia słuchaczom przełamywanie bariery językowej, a rezultaty nauki, które są szybko widoczne, dodają pewności siebie i motywują do dalszego poszerzania wiedzy.

Na zajęciach lektorzy twórczo wykorzystują ćwiczenia i gry językowe oraz tworzą sytuacje  imitujące  rzeczywistą komunikację z krajów, w których język jest używany, sprawiając, że słuchacze w pełni angażują się w zajęcia i nigdy się nie nudzą. Techniki, z których korzystają nasi lektorzy to, między innymi, ?case studies?, czyli analizowanie konkretnych przypadków, co daje słuchaczom wiedzę, jak reagować w podobnych przypadkach w rzeczywistości czy ?role plays?, czyli tworzenie kontekstów sytuacyjnych, w których słuchacze, w zależności od roli zdeterminowanej przez sytuacje, ćwiczą odpowiednie wyrażenia, zwroty i słownictwo.
Materiały wykorzystywane na zajęciach to nie tylko podręczniki najlepszych na świecie wydawnictw, ale również ciekawe artykuły znalezione w internecie i prasie, biografie, informacje sportowe, wiadomości dnia, fragmenty powieści, filmów, bajek i wszystko inne, co może okazać się interesujące i pomocne w nauczaniu języka.

Specjalnie dla najmłodszych wprowadziliśmy metodę Play&Learn, która opiera się na sprawdzonym założeniu, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, ruch i teatr i w takich warunkach najlepiej zdobywają nowe umiejętności.
Na naszych zajęciach korzystamy z kolorowych podręczników, pacynek, lalek, maskotek oraz innych zabawek, przedmiotów z życia codziennego, od produktów spożywczych aż po tekstylia, wycinanki, farby, książeczki dla dzieci, rebusy, ćwiczenia i materiały wykorzystywane przez nauczycieli w szkołach amerykańskich i brytyjskich oraz wszystko to, co twórczo pomaga uczyć się języka. Lektorzy organizują zabawy, w których dzieci wykorzystują zdobytą wiedzę, odgrywają role z ?dorosłego? życia, śpiewają piosenki i grają, a wszystko to w języku obcym.
Tworzymy doskonałe warunki do rozwijania wrodzonego talentu językowego, który ma każde dziecko!

 

Najnowsze zdjęcia

Copyright MERIT SCHOOL- Szkoła Językowa Stara Przędzalnia, Żyrardów, Wykonanie: PC-ONE strony internetowe